Translate

czwartek, 17 grudnia 2015

GODNE PINTERESTA


Witajcie!

Do Świąt pozostało już niewiele czasu. Prace wstępne już u mnie na  ukończeniu. Jakoś udało mi się prawie wszystko już ogarnąć w tych ostatnich dniach Starego Roku. Czas by odświeżyć również bloga. 


Dziś moja kultowa w tym roku dekoracja świąteczna , czyli bezigłowa , czyściuteńka  choineczka alternatywna dla tradycyjnego żywego drzewka. Co nie oznacza , że takowej u mnie w domu nie będzie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić świąt Bożego Narodzenia bez żywego świerku , udekorowanego tradycyjnymi ozdobami jeszcze z czasów naszego dzieciństwa. Już od lat nie kupuję nowych , kuszących ozdóbek , które spoglądają na mnie z każdego marketu , zachwycając wzorem , kolorem i blaskiem. W naszym domu kolekcjonujemy stare ozdoby . Zaczęło się od buszowania w pawlaczach naszych mam , cioć , babć i trwa to nadal. Takie dekoracje cieszą nas najbardziej. A nowe pokolenie , które dorasta , nie może obyć się bez swoich starych bombek z Kubusiem Puchatkiem oraz tych z księżniczkami. Nie przeszkadza im nawet to że sesja za pasem. Tak to już jest z tą młodzieżą. Nic w tym domu nie można przeforsować , tradycja to tradycja.


Ciekawe co by było , gdyby nagle mi odbiło i zapragnęłabym dekoracji choinkowych tak teraz modnych monokolorystycznych  na przykład w szarościach i srebrach. Koniec by był świata. Na szczęście nie mam takich marzeń.


Zapragnęłam jednak coś zmienić w mojej pracowni i powstała taka oto alternatywna choineczka. Godna Pinteresta , jak zaopiniowali życzliwi. To oni mnie namówili by ją obfocić i pokazać szerszej publice.


Sam pomysł zrodził się podczas dekorowania mojego zacisza twórczego. Od dawna mam moje wymarzone stareńkie drewniane narty , które zapewne pamiętają Zakopane , gdy jeszcze nie używano ratraków na stokach. Po raz pierwszy posłużyły mi do choinkowego szaleństwa.


Do tego długi sznur chińskiej produkcji lampek w miłym kolorze ciepłego światła , nie jakichś ostrych ledów. Co jeszcze ... aha ... Zamiast gwiazdy na czubku występuje plecione serce. 
 

Są jeszcze szydełkowe płatki śniegu od Maji 71 z bloga Tymczasem. Przepiękne jak zawsze i takie misterne. Dlaczego jeszcze nie znalazłam czasu by sobie kilka dodatkowych udziergać , nie wiem , może w styczniu to zrobię z myślą o zimie.
 

Dekorację uzupełniłam porcelanowym ptaszkiem i kilkoma błyszczącymi bombkami. Nie chciałam by tych dekoracji było zbyt dużo , miało być przejrzyście i ascetycznie i tak jest.
 

Na koniec wplotłam jeszcze pomiędzy stare skórzane wiązania  mój tamborek z szydełkowym łapaczem snów , by był akcent twórczy i gotowe. A .... jeszcze na podłodze pozostał jeden kijek narciarski z trzciny jak przystało na owe czasy , więc wkomponowałam go na samym środku.


Miałam spory kłopot jak wam pokazać tą dekorację , przy pełnym świetle czy z wieczora. Postanowiłam jednak by cały pomysł mógł być pokazany z dokładnością , więc światło było niezbędne , ale możecie uwierzyć mi na słowo najlepszy efekt jest wieczorową porą , co widać na ostatnim zdjęciu.

Dziękuję za wasze odwiedziny i komentarze. Zachęcam do zrobienia własnej dekoracji w tym stylu .

Joanna19 komentarzy:

 1. świetne pomysłowe i godne pinteresta:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za pomysł! G E N I A L N Y! Godny Pinteresta z całą pewnością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomysłowa choinka, a choinek w jednej tonacji unikam, eleganckie, ale czy mają tę magię?
  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. No takie pomysły to tylko u Ciebie :) Gratuluję kreatywności, bardzo oryginalnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna choinka! Świetny pomysł i naprawdę godne Pinteresta :)
  A tradycja, to tradycja, nie wolno jej zmieniać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietna, pomyslowa dekoracja...

  OdpowiedzUsuń
 7. Super ozdoba, podobają mi się dziergane gwiazdeczni.
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna alternatywa choinki...nie wpadłabym na to, ale jak się przyjrzeć to wygląda bardzo interesująco :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy pomysł na świąteczną dekorację :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny pomysł....pozdrawiam pa...

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny pomysł i wykonanie :))a jest już na pintereście?:)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Pomysłowa !Spokojnych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 13. Życzę wytchnienia, spokoju, nadziei,szczęścia i ciepła rodzinnego jakie niesie ze sobą czas Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Cudownych i niesamowitych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 15. Troszkę z poślizgiem ale przesyłam serdeczne świateczno-noworoczne pozdrowienia;)ABily:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń